Jak połączyć się z wewnętrznym głosem i odkryć własne marzenia?

Posted by on 10 września 2014 in Inspiracje, Rozwój osobisty | 0 comments

Jest olbrzymia różnica pomiędzy nierobieniem tego, co się kocha i niewiedzą na temat tego, co się kocha. Pragniesz wymarzonego życia, ale nie masz pojęcia, jakie są Twoje marzenia, ani jak je odnaleźć? Być może jesteś na rozdrożu. Czeka Cię rozwód, przejście na emeryturę lub dzieci założyły własne rodziny i czujesz się osamotniony?

A może odziedziczyłeś pieniądze i jesteś gotowy zacząć wszystko od początku?  A może masz już dość ciągłych kompromisów i zabiegania o to, żeby uszczęśliwiać innych i nadszedł najwyższy czas na to, aby nadać swojemu życiu odpowiedni kształt? Ale co to właściwie znaczy? Dobrą (i złą) widomością jest fakt, że jest tylko jedna osoba, która może powiedzieć Ci dokładnie, jakie jest Twoje wymarzone życie i tą osobą jesteś właśnie Ty. Wszystko, czego potrzebujesz to mapa, która poprowadzi Cię do miejsca, gdzie zostały pogrzebane Twoje marzenia. Nieważne jak odległe wydają Ci się marzenia, wciąż są, czekają na Ciebie. Musisz się do nich „dokopać”.

Przyczyną, dla której nie znamy naszych marzeń jest to, że tracimy łączność z naszym autentycznym ja, z osobą, którąś naprawdę jesteśmy. Jak odnaleźć nasze prawdziwe ja?

Ponowne połączenie się z prawdziwym sobą i pozostanie z nim w łączności wydaje się tajemniczym i trudnym zadaniem. Ale w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Są konkretne czynności, które należy wykonać, żeby znów mieć prawdziwe marzenia. Bonusem będzie poprawa jakości Twojego życia. Poniżej znajduje się 10 pomysłów na to, jak ponownie połączyć się z sobą samym i odkryć własne marzenia.

   1.Zrozumieć, czym jest głos wewnętrzny .

Czym jest ten wewnętrzny głos? Każdy z nas ma w sobie taki głos. Możesz nazywać go intuicją, przeczuciem, natchnieniem lub jakkolwiek inaczej. Wewnętrzny głos jest tą częścią Ciebie, która wie, co robić bez używania logiki i rozsądku. Czy kiedykolwiek myślałeś o kimś i właśnie wtedy ten ktoś zadzwonił do Ciebie? Czy kiedykolwiek zainspirowało Cię coś, co pojawiło się ni z tego ni z owego i dzięki temu spróbowałeś czegoś nowego, co stało się ulubionym hobby? To właśnie jest Twój wewnętrzny głos.

Badania pokazują, że kiedy jesteśmy proszeni, żeby wybrać pomiędzy dwiema opcjami, opierając się wyłącznie na intuicji (głosie wewnętrznym), wybieramy w 90 procentach właściwie. Głos wewnętrzny kieruje nas w stronę osób, aktywności i miejsc, które odzwierciedlają nasze prawdziwe ja. Mamy dostęp do głosu naszej wewnętrznej mądrości cały czas, musimy po prostu go słuchać.

   2.Kontrolować umysł: medytacja.

Aby nasz wewnętrzny głos stał się słyszalny, musimy najpierw uciszyć hałas, który go zagłusza. Większa część tego głosu dobiega z nas, z naszych umysłów. Podczas gdy nasze mózgi są użyteczne i konieczne do oddychania, zaprowadzania dzieci do szkoły, rozumienia fizyki, głębsza część nas, nasz wewnętrzny głos może zostać zagłuszony. Wiedza, jakiej potrzebujemy to odkrycie sposobu, w jaki mamy dotrzeć do naszego umysłu i przekierowanie uwagi na nasz wewnętrzny głos. Świetnym sposobem na zrobienie tego jest medytacja.

3.Kontrolować życie: uprościć je.

Nasze życie to ciągła bieganina i pośpiech. Wykonujemy wiele rzeczy jednocześnie przez całe dnie, sprzeniewierzając jakość wszystkiego, co robimy. Do czasu aż znajdziemy się w łóżku późną nocą, nie mamy nawet sekundy na odpoczynek, ani na zebranie myśli. Warto wprowadzić te trzy praktyki do naszej codzienności:

  1. Uszeregowanie zadań pod względem ważności.
  2. Zaplanowanie wystarczająco dużej ilości czasu na te zadania.
  3. Wykonywanie tylko jednego zadania w określonym czasie.

Chodzi tu o wewnętrzny spokój. Jest to absolutnie konieczne, żeby móc usłyszeć wewnętrzny głos. Prowadź prosty kalendarz i zapisuj listę codziennych czynności. Dzięki dobrej organizacji będziesz w stanie kontrolować swoje życie.

   4.Bądź tutaj.

Nasze umysły są zawsze skupione na przeszłości lub przyszłości, ciągle analizując, łącząc fakty, interpretując i przewidując: Co zrobię na lunch? Co oznaczał ten komentarz? Jak dotrę tam? Jest to z pewnością użyteczne w naszym życiu, ale stajemy się więźniami ciągłego myślenia. To, kim naprawdę jesteśmy jest świadomością ukrytą pod gwarem, jaki panuje w naszym mózgu. Kierowanie uwagi na teraźniejszość jest kluczowe, jeśli chcemy usłyszeć wskazówki, jakie daje nam nasz głos wewnętrzny. Medytacja daje podstawy do rozwoju tej umiejętności, ponieważ podczas niej kierujemy uwagę ku teraźniejszości.

   5.Słuchaj swojego ciała.

Dla wielu z nas, nasza praca i kariera wymaga długiego siedzenia przed monitorem komputera lub przy biurku.

W naszej kulturze, jeśli nie jest się tancerzem, kulturystą, kaskaderem, wykazuje się tendencję do ignorowania potrzeb własnego organizmu. Zwrócenie się ku naszej fizyczności jest również niezwykle ważne w poszukiwaniu naszego wewnętrznego głosu. Koncentracja na ciele oznacza świadomość informacji przekazywanych nam przez pięć zmysłów.

   6.Odkryj to, co pobudza Cię do działania i to, co wysysa z Ciebie energię.

Niektórzy z łatwością wymieniają rzeczy, które lubią robić, ludzi, z którymi lubią przebywać i miejsca, w których czują się pełni energii. Inni, spytani: „Co robisz dla przyjemności?” odpowiadają obojętnie: „Oglądam telewizję”. Zwrócenie uwagi na to, co dostarcza Ci energii i co ją odbiera stanowi klucz do odnalezienia właściwej drogi i do odkrycia swoich marzeń.

   7.Zaakceptuj strach.

Strach kryje się pod różnymi postaciami i jest tym, co powstrzymuje Cię przed odnalezieniem własnych marzeń, jeśli mu tylko na to pozwolisz. Zrozumienie, że strach jest normalną, zdrową częścią naszego życia może zabrać dużo czasu. Następnym krokiem będzie zrozumienie, czym są nasze marzenia. Zwykle boimy się tego, co nieznane, tego, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, boimy się również utraty poczucia bezpieczeństwa. Z czasem zrozumiesz lęki i docenisz je. To właśnie one chronią nas przed zranieniem.

   8.Pozwól się zainspirować.

Jeśli zapewniasz sobie pomoc np. coacha, masz wspierających przyjaciół, rodzinę, książki, muzykę – masz motywację i utrzymujesz kontakt ze swoim wewnętrznym głosem. Inspirujące osoby, uczestnictwo w interesujących wydarzeniach, zajęciach, dołączenie do grup zainteresowań może stanowić wsparcie dla poszukiwań wewnętrznego głosu i marzeń.

   9.Pamiętaj o pasjach i celach.

Odkrycie własnych pasji i celów jest jednocześnie proste i trudne. Jest zrozumieniem, co daje Ci energię. Kolejne kroki w kierunku aktywności, które dodają Ci energii, doprowadzą do odpowiedzi na pytanie, czym jest miłość, pasja, cel i marzenia. Wymaga to odwagi i zaangażowania, ale jeśli bardzo tego chcesz, na pewno Ci się uda!

   10.Żyj pasjami.

Kiedy już zrozumiesz, co dodaje Ci energii, postaraj się, aby Twoje życie było wypełnione właśnie tym. Tak wygląda życie Twoich marzeń. Bycie prawdziwym, autentycznym bez względu na okoliczności, daje nam poczucie wolności. Życie pełne pasji przyniesie korzyści nie tylko nam samym, ale wszystkim wokół nas.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezentacja technologii LifeWave

To ID  800944 wpisane na stronie http://www.lifewave.com/eur-pl/get-started.asp pozwoli Ci dołączyć do grona konsumentów i/lub niezależnych partnerów LifeWave. >>> David Schmid...

Zamknij