Co jest wspólnym mianownikiem sukcesu?

Posted by on 12 września 2014 in Rozwój osobisty | 1 comment

Niektórzy twierdzą, że coaching nie działa. Pracują z kilkoma coachami i nie widzą rezultatów.
Uznają, że wina leży po stronie coachów i metod, według których pracują.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się obwiniać kogoś innego za własną porażkę?

Za złe wybory?

Za swoje błędy?

Bardzo łatwo to zrobić.

Czy kiedykolwiek słyszałeś powiedzenie: Gdziekolwiek idziesz, tam jesteś?

Oznacza to, że jeśli wciąż widzisz te same wyniki, musisz znaleźć wspólny mianownik – którym jesteś Ty!

Jeśli rzuciłeś jedną pracę i znalazłeś kolejną, w której pojawiły się podobne problemy … Co jest wspólnym mianownikiem? Ty!

Skończyłeś jedną znajomość i wkroczyłeś w kolejną. Znów pojawił się podobny problem … Co jest wspólnym mianownikiem? Ty!

Jeśli pracowałeś z kilkoma różnymi trenerami według rozmaitych programów i nie byłeś zadowolony z rezultatów, co jest wspólnym mianownikiem? Ty!

Nie jest moim celem sprawienie, żebyś poczuł się źle z samym sobą lub żebyś poczuł, że nie zasługujesz na sukces, ale żebyś zrozumiał, że to właśnie Ty jesteś odpowiedzialny za swoje własne wyniki.

Jeśli zauważyłeś, że coaching nie przynosi efektów, zapytaj siebie:

  1. Czy jest to odpowiedni coach dla mnie? Czy jest w stanie mi pomóc? Czy podoba mi się jego sposób pracy? Czy pasuje mi ten model coachingu?
  2. Dlaczego zdecydowałem się na spotkania? Jakie wyniki chciałbym osiągnąć? Musi być dla ciebie całkowicie jasne, jakie masz oczekiwania i jakie wyniki chciałbyś osiągnąć.
  3. Czy wybrałeś odpowiedni typ coachingu? Czy dzięki niemu osiągniesz cel? Niektórzy wolą coaching grupowy, podczas którego uczestniczy zachęcają się wzajemnie do działania. Niektórzy wolą spotkania indywidualne, podczas których mogą robić postępy we własnym tempie.
  4. Czy przychodzisz na sesje? Odrabiasz zadania domowe? Uczestniczysz aktywnie w spotkaniach? Interesujące, że niektórzy zapisują się na sesję, po czym nie zjawiają się na niej…

Dlaczego zapisałeś się na sesje, a potem nie pojawiasz się na nich? Dlaczego nie wykonujesz zadania domowego? Być może powinieneś popracować nad sobą, nad zmianą sposobu myślenia? Bardzo często w tym punkcie, wychodzą na jaw wszystkie lęki oraz wątpliwości. Niektórzy z nas wmawiają sobie pewne rzeczy, kreując negatywny wizerunek samego siebie. Jedynie praca nad sobą może umożliwić osiągnięcie wyników i zrealizowanie celów.

 

One Response to “Co jest wspólnym mianownikiem sukcesu?”

  1. Moim zdaniem najważniejsza jest wewnętrzna motywacja 🙂 Trzeba po prostu chcieć inwestować we własny rozwój i wierzyć w swój sukces.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak coaching może pomóc Ci osiągnąć cel -quiz?

Coaching ma na celu rozwój personalny, pomaga ludziom zmieniać się bez mówienia im, co mają robić. Większość modeli, związanych z...

Zamknij