Jak 5 prostych sposobów może znacząco polepszyć jakość życia

Posted by on 25 października 2013 in Rozwój osobisty | 0 comments

Jak 5 prostych sposobów może znacząco polepszyć jakość życia

Gdybyśmy robili wszystkie rzeczy, które jesteśmy w stanie zrobić, wprawilibyśmy się
w ogromne zdumienie.
Thomas A. Edison

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co warto byłoby zrobić, aby zmienić dotychczasowe życie, ale niestety niewiele z nich jest w stanie teoretyczną wiedzę wprowadzić w życie.
Na początku spójrz na swoje życie i zastanów się nad tym, jakie drobne zmiany mogłyby wpłynąć na ciebie pozytywnie. Regularne wprowadzanie z pozoru małych zmian, często prowadzi do zadziwiających wyników.

Pięć prostych sposobów, które pomogą ci w znaczący sposób odmienić życie:

  1. Bądź dla siebie inwestycją!

Inwestuj w każdą sferę życia: zawodową, finansową, w relacje z innymi,
w przyjemności, odpoczynek oraz rozwój osobisty. Zaspokojenie potrzeb, wynikających
z każdej dziedziny życia, gwarantuje poczucie spełnienia.

  1. Uważaj na słowa!

Pamiętaj, że pozytywne nastawienie jest niezwykle istotne, jeśli pragniesz zmian na lepsze. Twoje wypowiedzi oraz to, jakich słów używasz, nie tylko odzwierciedlają twój sposób myślenia, ale również umacniają twoje przekonania.  Jeśli wciąż powtarzasz sobie, że otwarcie nowego biznesu, przebiegnięcie maratonu czy znalezienie lepszej pracy jest niemożliwe, zaczynasz w to wierzyć. Wpływa to na niską samoocenę. Nie nadużywaj słowa „niemożliwe” i wyrażenia „nie mogę”. Wybieraj słowa, które cię inspirują, dodają siły do działania oraz motywują.

  1. Zrezygnuj z myślenia w stylu powinienem

Powinienem spędzać więcej czasu z rodziną… Powinienem uczestniczyć w życiu szkoły mojego dziecka… Powinienem brać udział w wydarzeniach towarzyskich… Zamiast zastanawiać się nad tym, co powinieneś, lepiej jest pomyśleć o tym, co chcesz robić, kim chcesz być i rób co sprawia ci przyjemność. Jeśli marnujesz siłę
i czas na myślenie oraz wyrzucanie sobie tego, co powinieneś, może nie starczyć ci jej  na realizację prawdziwych pragnień!

  1. Ustal czym jest dla ciebie sukces?

Często nie dostosowujesz sposobu myślenia, celów i działań do zmian, jakie zachodzą w twoim życiu. Czym jest sukces dla ciebie dziś i czym był kilka lat temu? Czy nadal wiąże się wyłącznie z pieniędzmi i karierą?

  1. Wyznacz sobie cel.

Wydaje się być oczywistym, że należy mieć w życiu cel. Jednakże wiele osób wyznacza niejasne lub nierealne cele. Inni nie podejmują żadnych działań, prowadzących do ich realizacji. Inni znów nie potrafią nadać ważniejszym przedsięwzięciom wyższej rangi, traktując je na równi z błahostkami. Ci, którzy potrafią osiągnąć cel, znają uczucie ekscytacji i spełnienia. Dzięki temu posiadają również motywację do dalszych działań. Dodaje to blasku codzienności i sprawia, że każdy nowy dzień ma szczególne znaczenie.

Proces ustanawiania celów wymaga praktyki i budowania pewności siebie. Przebiega on krok po kroku. Aby rozpocząć, należy skoncentrować się na tym, co jest dla ciebie najważniejsze, co najbardziej cię ekscytuje i może sprawić, aby właśnie to stało się priorytetem. Wyznacz sobie cel i zapisz go na kartce. Pamiętaj, że musisz być cierpliwy i gotowy na przeszkody, jakie pojawią się na drodze do jego realizacji.

Lepsze życie to inny sposób myślenia, umiejętność dokonywania wyborów, często zmiana stylu życia. Kiedy zdecydujesz się na to, żeby żyć lepiej, możliwości same otworzą się przed tobą. Zobaczysz świat w inny sposób. Skoncentruj się na rozwiązaniach, a nie na problemach.

Zobacz jak skutecznie pokonywać przeszkody stojące na drodze do celu. http://bit.ly/16xDnrl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
7 sposobów dzięki którym podniesiesz poziom motywacji i uzyskasz większą efektywność w pracy

Ile to  działań, sukcesów, zdobytych „szczytów” omija nas w codziennym życiu! Brak motywacji, a co za tym idzie chęci, zmienia...

Zamknij