Czas pokochać lustrzane odbicie

Posted by on 15 października 2013 in Rozwój osobisty | 0 comments

Czas pokochać lustrzane odbicie

Jeśli chcesz, aby świat stał się lepszy, zacznij od samego siebie.
Jeśli pragniesz zmian w swoim życiu, zacznij od siebie.

Twoje podświadome myśli i pragnienia odbijają się w rzeczywistości. To ona uświadamia nam, jakie zmiany należy wprowadzić, aby móc się rozwijać.

Najważniejszą rzeczą jest „otwarcie serca” na świat i oczyszczenie poprzez wybaczenie, pokazanie wdzięczności i obdarzanie miłością bezwarunkową.

Jeśli chcesz się rozwijać, musisz „otworzyć serce”. Miłość jest nieograniczoną oraz czystą siłą. „Otwarcie serca” jest aktem odwagi. Może to oznaczać, że będziesz musiał zmierzyć się
z lękami i traumą z przeszłości oraz wybaczyć sobie i innym popełnione błędy.

Miłość jest siłą życiową

Miłość jest energią, która napędza ludzką duszę. Kiedy kochasz bezwarunkowo, łączysz się
z boskością, która w niej tkwi. Przekazujesz siłę życiową nie tylko sobie, ale również otoczeniu. Twoja pozytywna energia podnosi na duchu wszystkich wokół ciebie.

Bezwarunkowa miłość jest pokarmem dla zdrowych, pięknych i inspirujących relacji międzyludzkich. Czasami zdarza się, że ktoś potrafi przekazać dobrą energię i  miłość innym, ale nie potrafi tego zrobić względem siebie.

Nie zamykaj serca przed samym sobą

Nie spodziewaj się, że Twoje relacje z innymi będą cenne, skoro nie masz dobrych relacji
z samym sobą. Nie nauczysz się kochać, ufać, ani wybaczać, dopóki nie wyleczysz swoich wewnętrznych ran.

Twoje serce jest zaryglowane, nie masz dostępu do swoich uczuć. Twoje mechanizmy obronne nie działają właściwie, ponieważ kiedyś zostałeś zraniony. Teraz, aby się ochronić, chowasz się w skorupie. Udajesz, że wszystko jest w porządku, skrywając ból. Nakładasz maskę.

Kiedy Twoje serce jest zamknięte, trudno jest poczuć cokolwiek, a zwłaszcza ciepło. Twoja energia wewnętrzna jest ciężka i zimna. Spojrzenie w lustro ukazuje jak bardzo jesteś zamknięty w sobie. W Twoich oczach nie ma radości, a Twoja postawa zamknięta na otoczenie. Jest w Tobie chaos.

Uwolnij swoje serce

Jeśli umiesz zrozumieć siebie, zrozumiesz również innych. Zaczniesz zauważać, że oni również doświadczają lęków, niepokojów i zmartwień, tak jak Ty. Ukojenia szukaj w samym sobie. Aby siebie odnaleźć na nowo, najpierw trzeba się zatracić. Wtedy dopiero możliwa będzie przemiana wewnętrzna.

Najważniejszym i pierwszym krokiem jest umiejętność wybaczania. Wiąże się to
z bezwarunkową akceptacją samego siebie. Przestań obwiniać się, wstydzić, czuć winnym! Nie pozwalaj, aby Twoje własne ego manipulowało Tobą. Patrz na świat oczami duszy. Postaraj się wyjść poza utarte wzorce.

Przestań krytykować siebie i innych! To, że „otworzyłeś swoje serce” nie oznacza, że pozbyłeś się wszelkiej ochrony. Jeśli ktoś Cię rani lub krzywdzi psychicznie, pomocy
i wsparcia szukaj w sobie, w swojej sile.

Czas pokochać lustrzane odbicie

Miłość do samego siebie nie jest oznaką egoizmu. Odnosi się do słuchania własnego serca. Nie chodzi tu o romantyczną miłość do partnera czy członków rodziny. Nie chodzi też
o miłość, która zależy od nagrody czy korzyści, jakie przynosi.

Poprzez „otwarcie serca” i połączenie z duszą wszechświata, otrzymujesz wsparcie energii, która z niego płynie. Dzięki temu wiesz intuicyjnie, jaką drogę wybrać. Podejmujesz decyzje, które są oparte na jednomyślności, nie masz uczucia rozerwania pomiędzy duszą i rozumem.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest pokochanie samego siebie!

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak skutecznie zmienić sposób myślenia o własnym ciele?

Barbarze przez wiele lat wydawało się, że jedynym sposobem, aby osiągnąć idealne ciało jest katowanie go ćwiczeniami fizycznymi.  Dziwiło ją,...

Zamknij