8 sposobów do życia w zgodzie z metodą małych kroków

Posted by on 3 października 2013 in Inspiracje | 0 comments

8 sposobów do życia w zgodzie z metodą małych kroków

1. Podziel Swoje Pytania – Twoje marzenie może być tak wielkie, jak tego chcesz, rozbij je jednak na małe pytania i unikaj "ALE JAK". Zadawaj sobie pytania takie jak: "Co mogę zarobić najpierw, żeby…?" lub "Czy mogę spędzić kilka minut dziennie robiąc…?" Zadawanie małych pytań pomoże Ci odkryć następne kroki, te przybliżające Cię bliżej do Twoich celów. Możesz nie wiedzieć, jak się tam zbliżyć lub jak to się stanie. Jesteś jednak w stanie znaleźć mniejsze odpowiedzi, takie jak krok w kierunku twojego ogólnego celu. Pozwól, by ścieżka tworzyła się po drodze.

2. Zdobądź czas – zauważyłem, że nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu, nawet dla osób na emeryturze. Określ więc jaki czas możesz realistycznie na coś przeznaczyć i narzuć sobie dyscyplinę tak, by stawić się na to ważne spotkanie z samym sobą i robić tylko to, co powiedziałeś, że będziesz robić. Tak jak przy oszczędzaniu pieniędzy – nie czekaj, by sprawdzić, co zostanie i odłożyć to, ponieważ może nic nie zostać. Gospodaruj swoimi zasobami z wyprzedzeniem.

3. Myśl pozytywnie – Pozytywne nastawienie jest tu sprawą nadrzędną. Nawet jeśli nie jest "naturalne" dla Ciebie, warto jest zmusić się wykształcenia sobie takiego nawyku. Podróż małymi krokami może się wydawać… mała. Innymi słowy, możemy uważać, że "nigdy tam nie dojdziemy" lub "to jest tak daleko". Co jakiś czas spoglądaj więc do tyłu żeby zobaczyć, jak daleko doszedłeś. Mów sobie, że małe kroki w pożądanym kierunku doprowadzą Cię do Twojego celu, siedzenie w miejscu i marzenie lub mówienie o nich – nie. Jeśli nie czujesz się pozytywnie, sięgnij po wdzięczność i świętuj swoje sukcesy. Musisz znaleźć sposób na utrzymywanie pozytywnego nastawienia przez całą podróż. Na końcu odkryjesz, jak wiele radości sprzyjałaby Ci podróż, gdybyś miał pozytywne nastawienie i cieszył się nią.

4. Przekształć Strach – Duże cele. Duże marzenia na ogół niosą ze sobą strach i wątpliwości. Stawianie małych kroków pomaga łatwiej przejść obok strachu. Być może łatwiej to powiedzieć niż wykonać, ale zmień strach w podniecenie. Ucieknij się do potwierdzeń: "Tak się cieszę, że…" "To niesamowite – trafiam wprost na okazję…"  Przekształć strach i zmień go w coś pozytywnego i użytecznego.

5. Nagradzaj Się – Ustal kamienie milowe i nagradzaj się za osiągnięcia. Być może chodziłeś na siłownię pięć dni z rzędu lub zaoszczędziłeś dodatkowe sto dolarów w tym miesiącu albo wykonałeś 20 telefonów… ustal wykonalne mini-cele, które są częścią Twojej całej drogi do celu i nagradzaj się za ich osiąganie. Nagroda powinna być proporcjonalna do osiągnięcia. Innymi słowy, jeśli próbujesz odżywiać się zdrowiej, nagradzanie siebie tortem czekoladowym może być chybionym pomysłem. Jeśli nagradzasz się za oszczędzanie pieniędzy, nie polecałby wydawania ich w ramach nagrody.

6. Podziel cel – Rozbij go na elementy ogólne i szczegółowe. Określ małe kroki, które możesz przedsięwziąć w ramach jego wdrożenia. Nie musisz przygotowywać planu generalnego czy mieć opracowanych wszystkich detali, zacznij od ogólnych posunięć. Jeśli chcesz pracować dla siebie, nieważne że nie masz opracowanych wszystkich swoich usług i cen, po prostu zacznij, a reszta rozwinie się w trakcie.

7. Bądź stały – Jeśli trafisz na "zastój" i sknocisz proces, zacznij od nowa i nie wyżywaj się na sobie. Jesteśmy ludźmi, nie maszynami.

8. Wizualizuj – Zobacz siebie osiągającego cel – i wizualizuj wykonywanie wspomnianych małych kroków. Im lepiej widzi to Twój umysł, tym bardziej możliwe, że podejmiesz działanie i wykonasz je.

Nie próbuj doskonalić swojego planu przed przystąpieniem do działania. Niezależnie od tego, jak doskonały jest Twój plan, w trakcie wykonywania go i tak się zmieni. Dojdź do sukcesu przez podchodzenie do swojego celu małymi kroczkami.

Im dłużej stoisz w bezruchu, tym większa szansa na narastanie strachu i pojawienie się bezwładu. Tak więc ruszaj się!

Zrób to Sam lub z moją pomocą!
http://www.kurs.strategiarealizacjicelow.pl/dlaciebie/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sekret młodości Hunzów

Nie ma chyba na świecie ludzi równie niezwykłych, co mieszkańcy plemienia Hunza. Dla całego świata stali się wręcz żywą legendą...

Zamknij