Coaching Osobisty. Czy żyjesz swoim idealnym życiem?

Posted by on 3 listopada 2012 in Rozwój osobisty | 0 comments

Coaching Osobisty. Czy żyjesz swoim idealnym życiem?

Prawdziwy coaching osobisty nie polega na tym, że jakiś guru powie Ci, jak powinieneś żyć. Oczywiście kusić może rozkoszowanie się luksusem posiadania "eksperta", który potrafi naprawić Twoje życie, zmysł mody, wady ciała, lęki i niepokoje. Takie naprawy zbyt często pełnią jednak rolę eleganckiego plastra opatrunkowego. Zmiany nie będą trwałe, jeśli prawdziwa zmiana nie zrodzi się wewnątrz Ciebie. Prawdziwy coaching osobisty pozwala Ci sięgnąć do Twojego własnego, wewnętrznego guru w każdym momencie i w każdym miejscu, z pomocą innej osoby lub bez.

Wyjaśnię, w jaki sposób coaching może zdziałać cuda i pomóc Ci zarządzać zmianami w Twoim życiu nie tylko teraz, ale również wśród zmieniających się priorytetów w trakcie całej Twojej życiowej podróży.

Oto moja definicja coachingu osobistego:

Ukierunkowana rozmowa, która inspiruje Cię do kreowania takiego życia, jakiego pragniesz.  Cały czas prowadzisz rozmowy (o ile nie jesteś pustelnikiem żyjącym w jaskini). Konwersacje te dzielą się na pogawędki dla zabicia czasu i nawiązania lepszych kontaktów z innymi i ukierunkowane rozmowy, w trakcie których wyjaśniasz procesy myślowe, rozwiązujesz problemy, osiągasz porozumienia i zobowiązujesz się do działań.

Coaching osobisty również wykorzystuje dialog, aby popchnąć Cię  we właściwym kierunku. Gdy przystępujesz do ukierunkowanej rozmowy ze swoim coachem – niezależnie od tego, czy jest on wykwalifikowanym profesjonalistą, czy też tą częścią Ciebie, która już teraz działa jak Twój coach – przebijasz się przez wszelkie pogawędki i docierasz do sedna. Możesz na przykład porozmawiać na następujące tematy:

  • Dlaczego działasz w taki sposób, w jaki działasz.
  • Które przekonania na Twój temat powstrzymują Cię przed podjęciem pewnych działań.
  • Jakie są naprawdę Twoje opcje.
  • Jak najlepiej możesz zabrać się do otrzymania właściwych rezultatów.
  • Jak możesz utrzymać swoją motywację.

Rozmowy coachingowe sprawiają, że czujesz się orzeźwiony, zainspirowany i gotowy do działania.

Coaching osobisty może pomóc Ci sformułować pytania, które prowadzą do właściwych dla Ciebie odpowiedzi, co jest o wiele lepszym rozwiązaniem od przyjmowania czyichś odpowiedzi. Autorzy wielu książek twierdzą, że mogą poprowadzić Cię do Magicznej Formuły Szczęścia, Sukcesu i Spełnienia w życiu, jednak ten e-book jest nieco inny. Poprowadzę Cię w nim do źródła Twojej własnej magicznej formuły. Odpowiedzi nie są "gdzieś tam" – już je masz, a coaching osobisty pokaże Ci jak i gdzie je znaleźć.

Żyć Swoim Idealnym Życiem

John Lennon napisał: "Życie to coś, co upływa, kiedy ty jesteś zajęty snuciem planów na przyszłość." Założę się, że często czujesz, iż jesteś tak zajęty robieniem wszystkich tych rzeczy, które musisz robić, że nie masz szansy cieszyć się owocami Twojej pracy – lub, po prostu, "być".

Twoje szczęście w życiu zależy od zachowania delikatnej równowagi:

  • Wykonywania zadań i spełniania ról, jakie musisz przyjmować każdego dnia. Zadaniami tymi są rzeczy, które Cię utrzymują i pozwalają na bezproblemowy przebieg Twojego życia, takie jak praca, zakupy, koszenie trawnika i napełnianie zmywarki. Kategoria "robienia" obejmuje również duże rzeczy, które wykonujesz i osiągasz, takie jak bieg w maratonie czy udoskonalanie umiejętności.
  • Posiadanie w życiu rzeczy, które Cię cieszą. Tymi "rzeczami" mogą być dobra osobiste, takie jak dom, świetny samochód lub para markowych butów. Mogą nimi być również rzeczy nieuchwytne, takie jak bezpieczeństwo, spokój ducha i miłość.
  • Bycie zadowolonym i cieszenie się doświadczeniami płynącymi ze wszystkiego, co robisz i masz. "Bycie" oznacza posiadanie poczucia tego, kim jesteś – czucia się komfortowo we własnej skórze. Często masz wrażenie, że "zwyczajnie jesteś" w tych cichych (i być może rzadkich) momentach z samym sobą, gdy czujesz, że jesteś właściwą osobą we właściwym miejscu i o właściwym czasie. Gdy te trzy aspekty Twojego życia są ze sobą zestrojone, czujesz, że jest tak, jak powinno być.

Coaching osobisty nie zmieni Twojego życia w rozpędzoną kolejkę górską pełną doświadczeń – o ile tego nie chcesz. Pomoże Ci wypracować Twoje unikalne zdolności i prawdziwe priorytety i wesprze Cię w eliminacji tego, co przeszkadza Ci w robieniu i posiadaniu tego, czego pragniesz oraz byciu tym, kim chcesz być.  Coaching osobisty daje Ci odrobinę magicznego pyłu działania, który może zmienić Twoje obecne życie w coś lepszego od Twoich najśmielszych marzeń, ponieważ marzenia te zakorzenione są w Twojej idealnej rzeczywistości.

Pomyśl uważnie. Rezultaty, które osiągniesz dzięki coachingowi zależą w dużej mierze od tego, jak stoisz z chęcią i gotowością do zmiany,  mimo że może Ci się wydawać, że chcesz się zmienić, możesz nie do końca być na to gotowy.
Umów się ze mną na darmową sesję na skype i sprawdź czy jesteś gotowy na coaching .
Wypełnij poniższy formularz

Imię:

Adres email:

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy jesteś uzależniony od pochwał?

Kluczem do oświecenia emocjonalnego jest wiara, że tylko nasze myśli są w stanie wpłynąć na nasz nastrój. Jeżeli jesteś uzależniony...

Zamknij