Ilekroć się spotykamy…

Posted by on 18 marca 2012 in Rozwój osobisty | 0 comments

Ilekroć się spotykamy…

Ilekroć się spotykamy, czynimy to po raz pierwszy…

Nie znam idealniejszej relacji między ludźmi.

Znamy się od lat, spotykaliśmy się setki razy, każdy na pamięć zna życie drugiego… a jednak to spotkanie jest czymś nowym, pierwszym.

Powiedz mi swoje imię. Otwórz swoja duszę.

Pozwól wejrzeć z zaciekawieniem i miłością w cud, którym jesteś, który znam tak dobrze a jednocześnie dopiero zaczynam poznawać.

Filozofowie powiadają, że jednostka jest „niewypowiedziana”… Znam cię tak dobrze, że wiem iż jest w tobie jeszcze tyle do odkrycia, chcę odkrywać to dzień po dniu- stając przed tobą ze świeżością pierwszego spotkania, bez uprzedzeń, stereotypów, wspomnień, aby ujrzeć światło na twojej twarzy tak jak za pierwszym razem, słuchać muzyki twojego głosu niczym nieznanej symfonii na prywatnej premierze.

Ilekroć się spotykamy, czynimy to po raz pierwszy, ponieważ za każdym razem jesteś inny, podobnie jak i ja jestem inny.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, powiedział Heraklit. Miał rację, gdyż rzeka płynie bez końca i jej wody nigdy nie są te same.

Podobnie można powiedzieć o nastroju, usposobieniu, sercu, duszy, oddechu i życiu.

Nigdy nie wkraczamy dwa razy w to samo życie, życie przyjaciela, ponieważ życie płynie, biegnie, śpiewa…Gdy już cię doganiam, nagle jesteś całe kilometry przede mną w życiowej zabawie w chowanego naszych spotkań i rozstań.

Teraz wiem, dlaczego jestem taki podniecony, gdy przychodzę do ciebie: Czuję w głębi serca, że będziesz inny, nowy, odrodzony, i tęsknię aby zobaczyć twoją nowa twarz i usłyszeć twój nowy głos.

Niech nasze spotkania będą zawsze nowe, aby nasza przyjaźń była zawsze żywa.

Carlos G.Valles

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy jesteś wypalony?

Czy jesteś wypalony? Przedstawiam krótki kwestionariusz dotyczący wypalenia, który został przygotowany przez specjalistów z Kliniki Stresu przy Instytucie Karolinska. Jego pozycje...

Zamknij