26 Dzień Inspiracji

Posted by on 4 lutego 2012 in 30 Dni | 0 comments

26 Dzień – czwartek

 

Pobierz 26 Dzień w wersji PDF

Myśl dnia: Spotkanie dwóch osób jest jak zetknięcie się dwóch substancji chemicznych: jeśli dochodzi do jakiejś reakcji, obie substancje podlegają przemianie.Carl G. Jung

Co ten cytat oznacza dla Ciebie?
Jak możesz zastosować go w swoim życiu?

TEMAT DNIA

 

Seksualność

 

Wbrew pozorom nasza seksualność oddziałuje nie tylko na nasze życie płciowe. Nasze zachowanie, sposób wysławiania się, gestykulacja, postawa ciała, sylwetka, mimika, a przede wszystkim stosunek do świata w dużym stopniu zależy od tego, jaką rolę w naszym życiu odgrywa seks, czy są jakieś bariery, które powinniśmy przełamać, jakieś fałszywe „prawdy”, które możemy odrzucić, by wyzwolić pełnię zdolności odczuwania zmysłowego.

Pod pojęciem seksualności powinniśmy rozumieć połączenie seksu fizycznego z całą bogatą dziedziną uczuć, gdzie stapia się w jedno akceptacja dla twojej i twojego partnera cielesności,                                                                                dla potrzeb i pragnień obu ciał z doznaniami i przeżyciami psychicznymi, które wzbudzacie w sobie wzajemnie.

Zdolność do czerpania radości z doznań cielesnych zależy ściśle od wrażliwości duchowej i oba te aspekty naszej seksualności powinny występować razem,                                                                                                                                           aby nasze przeżycie było pełne, bogate i promieniujące na inne dziedziny naszego życia.

W seksie nie mogą obwiązywać żadne normy: to najpiękniejsze pod słońcem przeżycie podarowane nam przez naturę będzie mieć zawsze takie znaczenie, jakie zechcą mu nadać kobieta i mężczyzna. Lekarze i terapeuci zajmujący się życiem płciowym zgodni są w jednym: nerwice i frustracje mogą być spowodowane brakiem seksualnego odprężenia. Życie bez seksu jest krótsze.

Z punktu widzenia psychologii brak seksu pozbawia mężczyznę i kobietę najgłębszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych radości, jakimi zostaliśmy obdarowani przychodząc na świat.
Jednak to, jak często i w jaki sposób odczuwamy owe radości zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Ważne jest abyśmy byli w równym stopniu otwarci na spełnienie naszych własnych oczekiwań i pragnień, jak na realizację pragnień i oczekiwań naszego partnera, gdyż seksualność to kontakt dwustronny: zarówno branie szczęścia, jak i dawanie go.

Pamiętając, że seks jest bardzo ważną częścią naszego życia, nie wolno nam z kolei utożsamiać go z sensem życia, bo stracimy wszelkie proporcje, a zbyt wysoko postawiona poprzeczka oczekiwań przynosić będzie tylko rozczarowanie. Pełna seksualność oznacza: daj prawo głosu swojemu ciału, ciesz się pełnią życia! Bez zahamowań i zgodnie z własnymi potrzebami. Nie zapominaj przy tym nigdy o swojej duszy!

Satysfakcję fizyczną można osiągnąć zawsze i choć zabrzmi to brutalnie, prawie z każdym. A satysfakcję psychiczną można przeżyć tylko wtedy, gdy duszy poświęcimy przynajmniej tyle samo uwagi, co ciału.
Nie wzbraniajmy się przed doznaniami romantycznymi, mówmy o nich swojemu partnerowi, przekazujmy je serdecznymi spojrzeniami, podkreślajmy czułymi gestami!

Fizyczne połączenie kobiety i mężczyzny to przecież punkt kulminacyjny ludzkiego dążenia do miłości. Starożytni Grecy wierzyli, że w drodze do miłości fizycznej człowiek jest w stanie przekroczyć granicę człowieczeństwa i upodobnić się do bogów.

Krzysztof Jankowski „Jak czerpać radość z aktywnego życia” – fragment

 

ZALECENIA

a) Seks – temat tabu. Czy rozmawiasz o tym ze swoim partnerem? Spróbuj stworzyć klimat do rozmowy na ten temat. A może po kieliszku likieru łatwiej Wam będzie porozmawiać o tym, co wam wzajemnie nie pasuje w tej sferze życia. Może masz jakieś fantazje, które Twój partner mógłby zaspokoić. Po prostu powiedz mu o tym. Daj mu szansę. Czy pamiętasz czasy, gdy nazywaliście seks „spaniem ze sobą”? Jakie to było prorocze. O tym jednym proroctwie zapomniał Nostradamus. Czy tylko już sypiasz ze swoim partnerem?

Zmęczenie i brak prywatności sprawiają, że intymne chwile bywają rzadziej gwałtowną namiętnością niż w narzeczeństwie. Seks to także spojrzenie w oczy  partnera nad potarganą główką dziecka. Seks czasami może być zwyczajnym głębokim snem obok osoby, którą kochasz, jak i wspólnym wypiciem kawy.

Każda kobieta zna chwile, kiedy jest sama: z wyboru, przez przypadek, zbiegiem okoliczności. Być może nie znalazłyście jeszcze ust, które chciałybyście całować, ani ciała które chciałybyście pieścić. Czasami usta i ciało, które chciałybyście poczuć znajduje się poza waszym zasięgiem. Pocałunek, seks nie może być przecinkiem, znakiem zapytania albo wykrzyknikiem. Warto poczekać na zdania poezji.

b) Ciągle ćwicz swoją „ulubioną” partię ciała. Teraz powinno przychodzić ci z łatwością wykonywanie ćwiczenia w kilku seriach po kilkanaście powtórzeń. Stale zwiększaj opór w ćwiczeniach zgodnie do zaleceń konkretnego treningu. Tylko stałe zwiększenie oporu jest gwarancją postępu.

c)  Przejrzyj listę ćwiczeń sprawiających ci przyjemność, wybierz takie, które można uprawiać z przyjaciółmi. A może wybierzesz takie ćwiczenia, które będziesz wykonywać ze swoim partnerem. Będzie to czas spędzony razem, inna forma bliskości. Dzięki temu może on zrozumie ile wysiłku kosztuje Ciebie taki trening.

d) Włącz ulubioną muzykę a na koniec treningu potańczcie razem. Potem wspólny prysznic lub kąpiel i…

e) Filozof Marek Aureliusz powiedział: „Spójrz głęboko w siebie, tam jest źródło siły, jeśli będziesz tam zawsze zaglądać”. Spójrz w siebie, dokonaj oceny swego samopoczucia. Jeżeli twoje źródło wymaga wzmocnienia, to
wykorzystując swe nowe książki, znajdź sposób podwyższenia własnej samooceny.

 d) Na sobotę zaproś grupę przyjaciół.

 e) Zaplanuj, co przygotujecie wspólnie w sobotę. Zrób listę zakupów. Pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji między grupami pokarmów, o tym, by składniki były zdrowe, a więc niskotłuszczowe i miały niską zawartość cholesterolu.

 

Self – Coaching

1.Co mogę ZACZĄĆ robić?

2.Co mogę PRZESTAĆ robić?

3.Czego mogę WIĘCEJ robić?

4.Czego mogę MNIEJ robić?

5.Co mogę INACZEJ robić?

 

W spokojnych wodach miłosnych nocy,

Gdzie zostałaś poczęta i gdzie poczęłaś,

Ogarnia Cię dziwne uczucie,

Gdy patrzysz na ciche spalanie się świecy.

Wyrwaną z obsesji ciemności –

Pragnienie miłości wyższej

Wyrzuca cię w górę.

Choć to daleko, nie zbłądzisz.

Szybujesz zanurzona w magii,

Obłąkana światłem.

Jesteś jak ćma –

I już cię nie ma.

– Johann Wolfgang von Goethe

 

„PAMIĘTNIK”

Czwartek: Kochany/Kochana
Pomyśl  o kimś w twoim życiu, kto jest dla Ciebie bardzo ważny. Może to być twój partner życiowy, bliski przyjaciel, albo członek rodziny. Wyobraź sobie, że masz jedyną szansę, by powiedzieć tej osobie, jak bardzo jest ci bliska. Napisz krótki list do niej, wyznając swoje uczucia i opisując, jak wiele dla ciebie znaczy.

 

 

ĆWICZENIA – INSPIRACJA

Xtreme Cardio Dance Sexy Sculpt

 

 

Afirmacja Akceptuję swoją seksualność, swoje potrzeby w tym zakresie i wcielam je w życie uwzględniając równocześnie potrzeby mojego partnera.


 

MOTYWACJA – INSPIRACJA

 


 

Zachęcam Cię do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarzy.

 

Do jutra,
Serdecznie pozdrawiam
Krzysztof Jankowski

P.S. WARTO PRZECZYTAĆ

„Dotyk dla zdrowia – leczenie masażem”

 

afrodyzjaki
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj poprzedni wpis:
27 Dzień Inspiracji

27 Dzień – piątek   Pobierz 27 Dzień w wersji PDF   Co ten cytat oznacza dla Ciebie? Jak możesz...

Zamknij